مقاله واقعیت هایی جالب درباره ی جام جهانی 2022 در کشور قطر برای شما عزیزان شرط لندی آماده شده است. مسابقات جام جهانی فوتبال یکی از پر طرفدار ترین و با پرستیژ ترین انتظار ها در کل دنیا هستند. این رقابت ها در سال 2022 برای نخستین بار در منطقه ی خاورمیانه و در کشور قطر برگزار می شوند. خوب است بدانید که کشور قطر یکی از گوناگون ترین و خاص ترین کشور های نمادین در جهان به شمار می آید. مسئله ی جالب دیگر در رابطه با برگزاری این رقابت ها در کشور قطر در سال 2022، زمان برگزاری آن ها است که بر ضد سایر مسابقات جام جهانی فوتبال فیفا که در فصل تابستان شروع می شدند، این رقابت ها امسال در کشور قطر در فصل پاییز  زمستان اجرا خواهند شد. برای ادامه با سایت شرط لند همراه باشید.

 

واقعیت هایی جالب درباره ی جام جهانی 2022 در کشور قطر - شرط لند

1.اولین مسابقات جام جهانی فوتبال در زمستان در نیم کره ی شمالی

اولین واقعیت شگفت انگیز درباره ی مسابقات جام جهانی فوتبال فیفا در کشور قطر این است که این رقابت ها نخستین رقابت های جام جهانی فیفا هستند که در فصل زمستان و در نیم کره ی شمالی برگزار می شوند. این رقابت ها تا کنون هر چهار سال یک بار در فصل تابستان اجرا می شدند و سبب آن هم آب و هوای شایسته تابستان برای اجرای مسابقات فوتبال بود.

البته زمانی که قرار شد کشور قطر میزبان این رقابت ها باشد، امر کاملا عوض شد. از آن جایی که کشور قطر در منطقه خاورمیانه واقع شده است و آب و هوای به شدت گرم و شرجی ای دارد حداکثر دمای آب و هوا و گرما در این کشور به 50 درجه ی سانتیگراد می رسد، اجرای بازی های فوتبال در فصل تابستان و در چنین آب و هوای گرم شدیدی تقریبا غیر ممکن است. بنابراین به منظور حل مشکل آب و هوای گرم در مسابقات جام جهانی فوتبال قطر، زمان برگزاری این رقابت ها از فصل تابستان به فصل زمستان منتقل شده است. همین حرکت نیز رقابت های جام جهانی فیفای امسال را به اولین رقابت های جام جهانی فیفای فصل زمستان و در نیم کره ی شمالی تبدیل کرده است. این رقابت ها از 21 ام ماه نوامبر سال 2022 ابتدا شده و در تاریخ 18 ام ماه دسامبر 2022 پایان خواهد یافت.

 

2.مسابقات فیفای سال 2022 گران ترین و پر هزینه ترین رقابت های جام جهانی

یکی دیگر از واقعیت های گیرا مسابقات جام جهانی 2022 قطر، هزینه های سر گشتگی آوری است که میزبان این رقابت ها برای برگزاری این مسابقات خرج کرده است. طبق یک تخمین تقریبی، کشور قطر تا کنون 200 میلیارد دلار برای پروژه های زیر ساختی هزینه کرده است که این هزینه ها شامل ساخت استادیوم ها، بزرگراه ها، هتل ها و غیره می باشند. این امر باعث می شود مسابقات جام جهانی فیفا 2022 در کشور قطر به یکی از گران ترین رویداد های جام جهانی در وقایع مسابقات فیفا تبدیل شوند.

در واقع می توان چنین خواست کرد که قطر با خرج این هزینه ها دارد سعی می کند بهترین تجربه ممکن را برای طرفداران رقابت های فوتبال جام جهانی فراهم کند و تا بدین تنظیم بتواند بیشترین حجم گردشگر را از سراسر دنیا به خود جاذبه کند.

3.اجرای مسابقات جام جهانی 2022 قطر در چند استادیوم محدود

یکی دیگر از نکات جالب درباره رقابت های جام جهانی فیفا 2022 قطر، اجرای بازی ها در چند ورزشگاه محدود است. جالب است بدانید که رقابت های جام جهانی در این کشور تنها در 8 ورزشگاه فوتبال اجرا خواهند شد که این تعداد در تشبیه با تعداد استادیوم های فوتبال مسابقات جام جهانی سال های گذشته اندازه بسیار کوچکی است. جالب تر این که از بین این 8 استادیوم برگزیده برای اجرای مسابقات جام جهانی فوتبال، تنها یکی از این استادیوم ها مرمت شده است و 7 تای بقیه همگی به تازگی ساخته شده اند. بدین لحاظ مسابقات جام جهانی فیفا سال 2022 قطر را می توان مجرد مسابقات جام جهانی ای دانست که تنها در 8 استادیوم ورزشی برگزار خواهند شد. در حقیقت اکثر رقابت ها در خود قطر ادا خواهند شد.

4.رکورد تعداد تماشاگران و گردشگران حاضر در مسابقات جام جهانی فیفا 2022 قطر

یکی دیگر از جالب ترین و شگفت ترین واقعیت ها و نکته ی تمایز بارز مسابقات جام جهانی فوتبال فیفا 2022 فطر، تعداد گردشگران و تماشاگران فوتبالی است که در طول زمان اجرای مسابقات فوتبال به این کشور جابجایی خواهند کرد. پیش بینی می شود که تعداد گردشگران و تماشاگران فوتبال در مسابقات جام جهانی 2022 قطر رکورد شماره گردشگران و تماشاگران فوتبال سال های گذشته را بزند.

علت چنین پیش بینی ای بسیار آسان است. از آن جایی که کشور قطر یکی از قوی ترین و بهترین کشور های واقع شده در منطقه خاور میانه به شمار می آید و از لحاظ جایگاه جغرافیایی درست در مرکز جهان قرار گرفته است، بنابراین امکان دسترسی آسان به این کشور از تمامی کشور های دیگر جهان به بسیاری از دوست داران و هواداران فوتبال کشور های دیگر این فرصت را می دهد که به راحتی به این اقلیم سفر کرده و مسابقات تیم های حبیب خود را در جام جهانی 2022 از نزدیک تماشا کنند و از جو بی نظیر این مسابقات لذت ببرند.

از طرفی دیگر کمپانی هواپیمایی قطر ایر ویز با همکاری فرودگاه بین المللی هاماد دست به دست هم داده اند تا بتوانند تا با ارائه ی خدماتی بی برابر رکورد تعداد گردشگران و تماشاگران رقابت های جام جهانی فیفای میزبان های سابق این پیشامد بزرگ را در سال 2022 بشکنند و آوازه شگفت انگیزی را حصه کشور قطر کنند.

5. حمل و نقل و جا به جایی آسان و بی سابقه در مسابقات جام جهانی قطر

یکی دیگر از ویژگی های مختص به فرد رقابت های جام جهانی فیفا 2022 در دوهه، ابزارها بی نظیر حمل و نقل و جابه جایی در این منطقه جغرافیایی است. همان طور که قبلا هم به آن علامت دهیم، مسابقات جام جهانی فیفا گردش گران و تماشا گران فوتبال زیادی را از سراسر دنیا به قطر جاذبه خواهد کرد. ولی سوال این جاست که این شمار افراد در قطر چگونه جا به جا خواهند شد؟ اول از همه باید بدانید که قطر کشور کوچکی است. در واقع مساحت این کشور در مقایسه با تعداد مسابقات جام جهانی 2018، یعنی کشور روسیه بسیار ناچیز است. حقیقت این است که کوچک بودن مساحت این کشور جابه جایی و حمل و نقل به نقاط متعدد آن را بسیار ساده می کند. در این کشور، شهرهای صاحب خانه مسابقات جام جهانی فوتبال از نظیر شهر دوهه، لوسایل، ال واکراه و ال رایان همگی در نزدیکی یکدیگر واقع شده اند. بنابراین جابه جایی و حمل و نقل برای گردش گران و تماشاگران در این کشور بسیار ساده و بدون درد سر خواهد بود.

در واقع، جدا از وسایل حمل و نقل عمومی معمول مانند تاکسی های کاروا، متروی دوهه نیز نقش مهمی در این جا به جایی ها ایفا خواهد کرد. پیش بینی می شود که این مترو در زمان مسابقات جام جهانی فیفا 2022 حدود یک میلیون انسان را جا به جا کند. کار شناسان معتقد هستند که تعداد واقعی خیلی بیشتر از این اندازه تخمینی خواهد بود و خود این هم می تواند فرانجام تازه ای در تاریخ باشد. نکته جالب این که با متروی دوهه به راحتی می توان به تمامی نواحی اجرای مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور قطر دسترسی داشت و این موضوع در تاریخ رقابت های جام جهانی فوتبال برای هواداران این مسابقات گفتار ای بی همتا و بی سابقه است.

6.بهترین مکان برای هواداران فوتبال با نوشیدنی های الکلی ارزان قیمت

واقعیت این است که کشور قطر از هیچ تلاشی برای تشکیل یک تجربه ی بی نظیر و فوق العاده لذت بخش برای طرفداران مسابقات جام جهانی فوتبال و گردشگران خود غافل نشده اشت. تا چند وقت پیش بحث های زیادی درباره امکان دسترسی هوادان فوتبال و گردش گران به نوشیدنی های الکلی در کشور قطر وجود داشت. البته اگر چه تا کنون در ورزشگاه ها قانون فروش نوشیدنی های الکلی به طور قطعی تصویب نشده است ولی کشور ناحیه برای این موضوع هم راه حل درخشانی در نظر گرفته است.

در این کشور در طول زمان اجرای مسابقات جام جهانی فیفا 2022، مناطق ویژه ای برای هواداران فوتبال در سراسر کشور بر پا خواهند شد و در این نواحی ویژه به گردشگران نوشیدنی های الکلی با قیمت پایین سرو خواهد شد.  بدین سبب کشور قطر بار دیگر در کنارسایر امکانات بی نظیری که برای گردش گران خود در نظر گرفته، با انجام چنین پروژه ای اراده دارد حداکثر رضایت ممکن را از گردش گران و طرفداران فوتبال به دست آورد.

7.وجود کولر های مرکزی بی نظیر در استادیوم های فوتبال

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در مورد روش میزبان مسابقات فیفا 2022 بدانید این است که قطر آب و هوای کشور قطر در طول روز می تواند به خاطر گرمای زیاد گه گاهی غیر قابل تحمل شود و از آن جایی که به خاطر این آب و هوای غیر قابل تحمل و گرم در فصل تابستان و با توجه به این واقعیت که دمای روز های قطر می تواند تا 50 درجه ی سانتی گراد بالا باشد، مسابقات جام جهانی فیفا 2022 به فصل زمستان منتقل شده اند. ولی آیا فکر می کنید این تنها راه کاری است که قطر برای مقابله با تاثیرات منفی عنصر آب و هوای گرم خود در نظر گرفته است؟

البته که نه! از آن جایی که احتمال دارد دمای یک روز در یک صبح زمستان کشور قطر نیز تا حد نا خوشایندی بالا باشد، قطر برای این مشکل نیز یک راه حل بی نظیر در نظر گرفته است. برای اولین بار در تاریخ رقابت های جام جهانی فوتبال کشور قطر اقدام به استفاده از کولر های مرکزی در استادیوم های ورزشی خود کرده است. به طوری که هر هشت منطقه ی استادیوم کاملا مجهز به سیستم های کولر قوی می باشند. همین موضوع هم شرایط فوق العاده مطلوبی را برای تماشای مسابقات فوتبال و البته اجرای این رقابت ها را برای ستارگان مسابقات فوتبال فراهم خواهد کرد.

8.دنبال کردن هدف تقویت روابط و پیوند ملت اروپا با ملت خاورمیانه در مسابقات فیفای 2022

نزدیک شدن ملت های اروپا و مردم نشین من خاور میانه از گذشته تا حال آرزوی دیرین افراد بوده است و همین موضوع هم یکی از اهداف نهایی ای است که در مسابقات جام جهانی فیفا 2022 دانسته می شود. واقعیت این است که برگزاری چنین رویداد مهمی ساکنان کشور های گوناگون را در یک منطقه جمع می کند و همین موضوع هم باعث می شود تا مردم این منظقه به هم نزدیک تر شده و در کنار هم از تجربه ی تماشا مسابقات جام جهانی فوتبال لذت ببرند.

9.مسابقات فیفا 2022 دومین مسابقات فیفای جام جهانی هستند که در آسیا اجرا می شوند

نه تنها کشور قطر تنها کشور منطقه خاور میانه است که توانسته برای نخستین بار میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال شود، بلکه این کشور دومین کشور آسیایی در طول تاریخ مسابقات جام جهانی فیفا است که این مسابقه ها در آن اجرا خواهند شد. اولین باری که این رقابت ها در غاره آسیا اجرا شدند در سال 2002 بود. در آن زمان کشور ژاپن و کره جنوبی به طور اشتراکی برای اولین بار میزبان مسابقات جام جهانی فیفا بوند. مشاع یکی از بزرگ ترین وجه تمایز مسابقات جام جهانی فیفا 2022 قطر با سایر مسابقات جام جهانی فیفا همین باشد که قطر تنها کشور واقع در منطقه خاور میانه است که توانسته برای نخستین بار افتخار میزبانی این رویداد بزرگ و حبیب را از آن خود کند.

10.میزبانی بی نظیر در انتظار هواداران فوتبال در سال 2022

آیا تا به حال چیزی درباره ی آیین مهمان پذیری عرب ها شنیده اید؟ خب جالب است بدانید که  عرب ها فرهنگی بسیار مهمان پذیر و سخاوت مند دارند و این فرهنگ آن ها همیشه برای گردش گران کشور های متعدد جذاب بوده است. هر هتل، پارک ها و فضا های عمومی و حتی نقاط مهم خرید در قطر به گونه ای طراحی شده که افراد بتوانند در اوج استراحت بهترین تجربه ممکن را از حضور در فضا عمومی داشته باشند.

واقعیت هایی جالب درباره ی جام جهانی 2022 در کشور قطر - شرط لند

 

 

برای آگاهی بیشتر درمورد شرط بندی لطفا مقاله زیر را نیز مطالعه کنید.

 

مقاله آموزش بازی پانتون